U Haliny

Okolice


Gliczarów Górny to niewielka miejscowość położona obok Bukowiny Tatrzańskiej, na wyniosłym wzgórzu, otoczona piękną panoramą Tatr. Widać stąd Giewont oraz Podhale. Dzięki swojemu położeniu Gliczarów od wielu lat jest bardzo atrakcyjną miejscowością turystyczną cieszącą się z roku na rok bardzo dużym zainteresowaniem turystów.

POBLISKIE ATRAKCJE:

- Baseny geotermalne w Bukowinie Tatrzańskiej ok 3km. Należą do najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie i są największymi termami w Polsce.

- Stacja Narciarska RUSIŃ-SKI położona na Wierchu Rusińskim pomiędzy Gliczarowem Górnym a Bukowiną Tatrzańską. Z Willi w G
liczarowie odległość do Rusiń-ski wynosi 3 km, a zimą kursuje pomiędzy Gliczarowem Górnym a wyciągiem darmowy ski-bus. Stacja Narciarska Rusiń-ski to obiekt składający się z trzech tras o długości ponad 1200 metrów, przy czym najdłuższa wynosi 700 metrów i ma aż 150 metrów szerokości, co zapewnia maksimum bezpieczeństwa na stoku.


- Trasy rowerowe:

- Trasa z Białego Dunajca do Bukowiny Tatrzańskiej o długości 20 km i szacowanym czasie przejazdu 2,5 godziny,

- Trasa z Białego Dunajca na Stołowe w Gliczarowie Górnym. Długość trasy wynosi 25 km a szacowany czas przejazdu to około 3 godziny,

- Trasa z Białki Tatrzańskiej przez Drogę Królewską do Czarnej Góry, długość wynosi około 30 km,

WIDOKI:

Polana Głodówka- położona w odległości około 7 km od Gliczarowa Górnego, słynie ze wspaniałej panoramy Tatr. Polana położona jest przy drodze biegnącej z Bukowiny Tatrzańskiej do Morskiego Oka i na granicę ze Słowacją.

Czarna Góra- jest to miejscowość położna w polskiej części Spisza, w odległości około 11 km od Gliczarowa Górnego. Widoki tutaj rozciągają się z górującego nad wioską szczytu, znajdującego się na wysokości ponad 900 m. n.p.m. Panorama obejmuje Tatry, które znajdują się naprzeciwko widza, jak również pasma Gorców, Pienin a także Trzy Korony i Babią Górę.

Zakopane- Zanim rozpoczniesz wędrówkę po górskich szlakach, nad Morskie Oko, czy pięknych tatrzańskich dolinach przypominamy o atrakcjach Zakopanego, których nie wolno przegapić: Kolejka na Kasprowy Wierch, Willa Koliba,
Gubałówka, Krupówki, Wielka Krokiew. Miejsca wyjątkowe i godne zobaczenia!